Zgnieć, zdeptaj i do kosza z tym świństwem! – instrukcja obsługi czarnych myśli

Dlaczego powinniśmy trzymać się czegoś, co już nam nie służy? Kiedy zepsuje się Twoja komórka – wyrzucasz ją. Jeśli ubranie się przedziurawi to za chwilę ląduje w koszu robiąc w szafie miejsce na nową, fajną stylizację. Jak bardzo o wiele ważniejsze są nasze własne umysły od komórek i ubrań a jednak nie chcemy pozbywać się starych przekonań, które przestają działać skutecznie. To jest chore, a jednak – rządzi życiem większości ludzi.

Natura. Ona to potrafi uczyć. Obrazek

Idzie lato – kwiaty odpadają, ale pojawiają się owoce. Idzie jesień – każde drzewo bez problemu zrzuca wszystkie liście. Idzie zima – wszystko jakby umiera. Ale pod korą każdego drzewa płynie woda, komórki żyją. Idzie wiosna i proszę! Oto jej wynik. Zrobiłam to zdjęcie kiedy był jeden z tych pierwszych ciepłych dni w Polsce. Małe listki podbiły moje serce. Kocham naturę. Chociaż data na zdjęciu nie zgadza się z tą, która była wtedy myślę, że w 2007 roku wyglądało to podobnie.

Ale po co ta wzmianka? Zaczęłam przecież od pozbywania się starych ubrań a wskoczyłam na temat Natury. Co ma piernik do wiatraka? Sporo. Natura umie pozbywać się tego, co już nie służy jej aktualnej sytuacji. Ludzie jako jej część czasami też poddają się takim zmianom – kiedy ktoś umiera, rozpadają się związki i tak dalej. Mamy wrażenie, że kończy się nasz świat, że umieramy my sami. Tak też jest. Im mniej będziesz się opierać śmierci starych przekonań tym szybciej przekonasz się, że wcale nimi nie byłeś, oddychasz i trawisz nadal, ale z nowych zestawem świeżych wniosków. Od Ciebie zależy jakie one będą.

Ludzkość bardzo powoli uczy się pozbywać tego, co już jej nie służy a zależy to od każdego z nas. Po co nam przekonania, że zabawa jest zła? Że pasje nie są potrzebne w życiu? Że ciągłe dążenie do doskonałości jest sensem życia zawodowego bez chwili wytchnienia na życie osobiste? Po co uważać, że spontanicznie wyrażana seksualność jest zła? Po co hamować wybuchy śmiechu w miejscu publicznym? Bo tak Cię nauczono, kiedy byłeś brzdącem i miałeś mnóstwo energii i śpiewałeś bez skrępowania? Czułeś się świetnie, życie było piękne ale Twoi opiekunowie mieli już w swojej głowie stare przekonanie mówiące: jeśli nie będziesz siedzieć na miejscu i być cicho spotka Cię kara w postaci braku miłości. Po co Ci przekonanie, że nie jesteś wart swoich marzeń? Po co chcesz wierzyć, że nie podbijesz świata? Nie pytam, dlaczego tak uważasz. Pytam: PO CO? PO CHOLERĘ?

Obrazek

Możesz to zmienić. Możesz wziąć swoje przekonanie na spytki. Obejrzeć je z każdej strony i roześmiać im się w prosto w twarz jeśli okaże się żałosne. A jeśli Cię obezwładnia prawdopodobnie takie jest. Weźmy na przykład założenie, że będąc szczęśliwy i beztroski jesteś ZŁY. No proszę Cię. Przecież to brzmi absurdalnie śmiesznie! A przecież mnóstwo ludzi nawet nie wie, że tak właśnie uważa. Chodzą z kamienną twarzą kota srającego na pustyni i uważają, żeby się czasem nie zaśmiać bo przestaną być… dobrzy. Więc sprawdźmy to do prostego równania: szczęście = zło. Czujesz to? Jak masz się czuć z tym dobrze, skoro z samego założenia taka równość nie istnieje?

Jak dużo masz takich przekonań? Ilu z nich nie potrzebujesz? Zaznacz je i wyrzuć do kosza z taką łatwością jak pozbywasz się ogryzka po jabłku. Jeśli tego nie zrobisz może ono dalej zatruwać Twoje życie a Ty nawet nie zauważysz, że żyjesz w absurdzie. Zrób wiosenne porządki – ale zacznij od własnej, zwariowanej głowy.

W słoneczny, piękny dla mnie i innych piątek,

z miasta Doznań – Poznania – Andżelika pozdrawia :D

Namaste.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Zgnieć, zdeptaj i do kosza z tym świństwem! – instrukcja obsługi czarnych myśli

Dodaj Komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s