Twój Potencjał

Nie wydaje mi się, aby Ten, Który To Wszystko Stworzył – jakaś Inteligentna, Cudowna Istota która z niezwykłą doskonałością zaprojektowała nerwy poruszające twoimi palcami i mięśnie ułatwiające skrzydłom kolibra unoszenie się nad kwiatem miała jakikolwiek problem z powtarzalnością.

Wydaje się nam – ludziom, że jesteśmy niesamowicie podobni. Patrząc na szare masy poruszające się po ulicach naszych szarych miast wyglądamy jak jedna wielka zbita masa. Łatwo się w tym wszystkim pogubić, prawda? Pomyśleć, że w tym jestem podobna do jednej osoby a w innej kwestii do drugiej. Chyba nie ma nic w tym złego. Do czasu.

Jesteśmy uczeni, aby być podobnymi. Aby porównywać się do innych i szukać u nich akceptacji. Rodzimy się z potrzebą bycia kochanymi. W końcu miłością jesteśmy sami. Jednak czasami mam wrażenie, że zamiast świętować nasze podobieństwa, które łączą nas bądź co bądź w jedną rodzinę zwaną ludzkością – doszukujemy się w nich desperacko akceptacji, zamiast samemu włożyć do tej społeczności odrobinę swojego unikalnego „ja”.

531867_10201562570536783_959029951_n

Twój własny potencjał jest – jak sama nazwa wskazuje – potencjałem twoim. Nie moim, nie ich, nie kogoś innego. Nie chodził nigdy po tej planecie, nie chodzi i nie będzie chodził nikt taki sam, jak ty. Nigdy. Ever.

Twój własny potencjał został stworzony po to, abyś wykorzystywał go na swój własny sposób.

Twoje pasje nie są przypadkiem, pomyłką ani wypadkową zbiegów okoliczności.

Twoje pasje są prawdziwą wibracją ciebie, dlatego tak cudownie czujesz się kiedy za nimi podążasz!

Twoje pasje mają zmieniać ten świat!

 

Czy słyszałeś kiedykolwiek o kimś, kto z szaloną pasją i radością wyrządza komuś krzywdę?! Nasze prawdziwe pasje zawsze są niewinne, cudowne i transformujące nas samych oraz innych.

Nie możesz się bać podążać za swoim potencjałem, który Inteligentny, Kochający Ktoś zakopał w twoim sercu. Mój potencjał do pisania, mój potencjał do tańca, mój potencjał do uczenia i mówienia do innych jest absolutnie unikalny i chociaż mogę szlifować każdą z tych opcji i uczyć się na maksa ich od innych to zawsze będę ja i tylko ja będę wykonywać to w ten jeden określony sposób.

No czyż to nie jest zajebiste?!

Twoja energia jest tak unikalna, że nie ma żadnego sensownego powodu dla którego miałbyś nie korzystać z niej ponieważ ktoś inny wykonuje to, co ty też chcesz w lepszy sposób.

Perfekcja jest do wyćwiczenia. Pasja, talent i flow nie jest do nauczenia, ty masz to w sercu i tego nie da się podmienić ani porównać.

 

Wszystko, czego chcesz jest po drugiej stronie strachu. Ty wiesz, co kochasz robić. Musisz przeskoczyć strach poprzez uświadomienie sobie swojego potencjału oraz celowości umieszczenia jego akurat w tobie!

Wyobrażasz sobie cudowność jaka nastałaby na Ziemi, gdybyśmy po prostu zaczęli kochać, to robimy i robić, to co kochamy?!
Czyż to nie jest właśnie raj?

Tymczasem twój własny potencjał do życia wymarzonym, aktualnym życiem drzemie jak Smaug na kupie złota i czeka na małego hobbita w postaci twojego cichego pragnienia, który zbudzi drzemiącą bestię i spowoduje, że polecisz w świat na skrzydłach szczęścia – bynajmniej nie po to, aby burzyć, ale aby uczynić cię wolnym.

 

Przy okazji zwolni też całkiem zacną górę miliona monet leżącą pod smacznie śpiącą bestią potencjału – wszystko do twojej własnej dyspozycji! I jedyne, czego potrzebujesz to inspiracji, dźgnięcia w bok albo solidnego kopa w tyłek, aby się obudzić i stworzyć swoim potencjałem życie, na które zasługuje ten świat a przede wszystkim! ty sam.

Być może ten wpis będzie dla kogoś właśnie czymś takim.

Namaste!
Andżelika

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Twój Potencjał

  1. Napisałaś to do mnie. Dziękuję. Jak powstanę dam Tobie znać jako mej inspiratorce. Wciąż szukam sposobu na przeskoczenie strachu i odkrycie swoich pasji. Uściski!

  2. Zatwierdzenie prawdziwości tego co piszesz zwrotem ‚zajebiste’ jest zajebiste Andżelidżko.Chwała Ci za to.Ja ze swej strony mam trochę zagadek w Twoich publikacjach gdyż tylko trosiunio znam angielski. Tłumacz co możesz!? Mocno wspieram Cię i dziękuję.

Dodaj Komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s