JAK CODZIENNIE MIEĆ SWÓJ SZCZĘŚLIWY DZIEŃ

Jedno zdanie potrafi wszystko zmienić.

Szczególnie to pomyślane z samego rana.

this-day-has-come-beauty-blue-clouds-fascinating-mountain-ray-sky-1024x2560

Nawet jeśli jednak już myślałeś coś wcześniej tego dnia, to  i tak wystarczy jedno zdanie pomyślane inaczej, niż cała litania przed nim aby może zamienić najokrutniejsze odczucia w przyjemność i miłość.

Wszystko co jest, jest energią a każda myśl posiada swoją własną wibrację.

To dlatego czasami mawiamy, że ktoś się nakręca i jest to bardzo dokładne opisanie tego, co się dzieje w Twojej głowie a przede wszystkim wibracji.

Im więcej uwagi poświęcisz pewnej myśli o określonych odczuciach tych więcej tych odczuć będzie się przyciągać do tej wibracji. To jak karuzela na którą wskakujesz w określonym rozpędem. Zgadasz się, że musisz się nieźle rozpędzić aby ją dogonić ale kiedy Ci się uda – możesz wskoczyć i wtedy energia pędu porwie cię.

A kiedy energia cię porwie nie masz zbyt wiele nad nią kontroli. Dlatego negatywne nakręcanie się najlepiej przerwać, zanim będziesz w samym środku nienawiści do całego świata.

carousel

Nakręcanie się jest świetne pod warunkiem, że robi się to świadomie. Zgodnie z prawem przyciągania przyciągniesz więcej podobnej energii aż w końcu porwie cię całkowicie doskonałe odczucie i będziesz się czuć na fali, doskonale, genialnie.

To będzie „Twój Dzień”.

ab85f4200001238b5108e533

Można to robić celowo. Ja dlatego codziennie mam Mój Dzień, bo świadomie skupiam się na pozytywnej energii.

Czyż to nie jest zajebiste wiedzieć, że każdego dnia będzie wspaniale ponieważ Ty tak decydujesz?

Niektórzy nakręcają się nieświadomie na negatywne emocje – mają wrażenie, że ktoś „im coś zrobił” i są przekonani, że to zasługa kogoś innego.

Czasami też nakręcamy się pozytywnie. Pojawia się jedna myśl a zaraz za nią biegnie cały pochód pozytywnych emocji, im więcej tych emocji tym więcej myśli – tym więcej emocji i tak dalej.

Prościej prawa przyciągania nie da się opisać i każdy odczuwa to codziennie.  Być może tylko o tym nie wie.

Kiedy więc znajdziesz się w centrum walki o lepsze samopoczucie, a często to tak wygląda jeśli nie dbasz świadomie o swoje odczucia spróbuj poszukać jednego zdania, najlepiej ogólnego, które pomoże ci spojrzeć na sytuację z innej strony i zmienić twój kierunek energii na pozytywny, tak, aby zaraz za nimi zaczęło się gromadzić więcej wspaniałej energii.

Przykład?

Powiedzmy, że pokłóciłeś się ze swoją mamą. Czujesz się kiepsko i w głowie znajdują się jedynie czarne scenariusze tego, jak mogłeś odpyskować bardziej wyrafinowanie.

Jedyne czego teraz potrzebujesz to świadoma intencja zmiany nastroju.

Tak. Musisz zdecydować, że zasługujesz na to, aby czuć się dobrze na tyle, że nieważna jest co w tej chwili robią/myślą inni.

Zmień myślenie o rzeczach, na które patrzysz – a rzeczy, na które patrzysz zmienią się.

 

Jak to zrobić? Spróbuj od czegoś ogólnego.

Co się stało? Może twoja mama chciała cię przed czymś przestrzec? Chyba troszczy się o ciebie. Skoro się troszczy to zależy jej na twoim dobru. Chce, abyś był bezpieczny. Jest twoją mamą, więc prawdopodobnie kocha cię najmocniej na świecie. Czy osoba, która kocha cię najmocniej na świecie chciałaby, abyś był nieszczęśliwy? Może czuła się źle, bo nie mogła ci czegoś zapewnić i zareagowała złością ale była to tylko matczyna miłość w połączeniu z trudnym dniem, podczas którego myślała o tobie sto razy?

Widzisz, jakie to proste. Możesz czekać „aż ci przejdzie” czyli po prostu zmienisz swój punkt skupienia i przestaniesz odczuwać negatywne emocje nawet tydzień czy 20 lat albo porozmawiać ze sobą przez 10 minut i nie tylko poczuć się lepiej ale dotrzeć do sedna sprawy oraz najprawdopodobniej polepszyć kontakty ze swoją mamą i sprawić, by były lepsze niż kiedykolwiek.

Decydując się na wybieranie lepszej myśli za każdym razem, kiedy czujemy się gorzej nie tylko zmienia twoje samopoczucie – ta decyzja zmienia życie!

Ps. Prezent od Bashara – jak dostać to, czego chcesz?

Prawda, że proste?

PS 2. To będzie dobry dzień!

FeelingWellbeing

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “JAK CODZIENNIE MIEĆ SWÓJ SZCZĘŚLIWY DZIEŃ

Dodaj Komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s